Średniej wysokości drapak dla kota

Średniej wysokości drapak dla kota

Rozmiary drapaków dla kotów są różnorodne – od niskich, przez średnie, po wysokie. Ten wpis zostanie poświęcony tej środkowej grupie, gdyż jest ona chyba najbardziej popularna wśród właścicieli kotów. Model o średniej wysokości nie zajmuje bardzo dużo miejsca, a jednocześnie jest tak skonstruowany, by mogło z niego bezpiecznie korzystać kilka kotów w tym samym czasie. Cechą charakterystyczną tej grupy jest wysokość budowli wynosząca od 100 do 160 cm.

Prawdziwym rajem dla kota może okazać się Jaskinia Niedźwiadka:

Jest to stabilny drapak dla kota z budką – jaskinią, wygodnym legowiskiem, miękkim hamakiem oraz matą i sizalowymi słupkami do ostrzenia pazurków. Stabilność całości nadaje duża podstawka. Model ten jest chętnie wybierany ze względu na to, iż ma w sobie wiele atrakcji dla zwierzaka.

Prostym, a zarazem bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem może okazać się model z serii Zoolove:

Model ten wykonany jest z prawdziwego drewna i naturalnego sizalu. W swej prostocie jest elegancki, nie rzucający się szczególnie w oczy, a więc idealnie sprawdzi się w mieszkaniu, w którym nie chcemy gromadzić typowych gadżetów z kocim motywem. Kot może wykorzystywać drapak do drapania i ostrzenia pazurków czy też wspinania się na niego.