Legowiska dla kota na parapet

Legowiska dla kota na parapet

Koty z natury są zwierzakami ciekawskimi, interesującymi się otaczającym ich światem. Często szukają sobie takiego miejsca, z którego mogą obserwować różnorodne zjawiska, wygodnie przy tym leżąc i wygrzewając się. Przestrzenią, którą częstokroć wybierają są parapety okienne. Raz, iż roztacza się z nich bardzo ciekawy widok (zarówno na wnętrze mieszkania, jak i jego zewnętrzne otoczenie); a dwa, że pod parapetem często są grzejniki, które koty także uwielbiają ze względu na roztaczające się od nich ciepło.

Legowiska dla kota na parapet są niedrogą opcją, bardzo chętnie wybieraną przez wielu właścicieli. Cechują się tym, iż łatwo jest je przenosić, a także odświeżać i prać.

Prostym i funkcjonalnym rozwiązaniem jest obity przyjemny materiałem model Plush:

Stanowi idealną izolację od zimnego parapetu, dając naszemu ulubieńcowi możliwość wylegiwania się na miękkiej poduszce przez długie godziny.

Czasami koty są strasznymi wiercipiętami, które nie potrafią usiedzieć nawet chwili w jednym miejscu. Dla takich charakternych zwierzaków najlepiej sprawdzi się pluszowe legowisko z możliwością stabilnego przymocowania do parapetu:

Można je przymocować w taki sposób, by część bezpiecznie wystawała za parapet – np. nad dający ciepło grzejnik. To na pewno spodoba się naszemu pupilowi.