Niskie drapaki dla kota

Niskie drapaki dla kota

Niskie drapaki dla kota idealnie sprawdzają się jako pierwszy sprzęt tego typu dla naszego pupila – gdy nie jesteśmy pewni czy przekona on się do korzystania i ostrzenia pazurków na takich akcesoriach. Są także świetnym rozwiązaniem, gdy dysponujemy małą powierzchnią do zagospodarowania jako plac zabaw dla naszego ulubieńca. Ciekawe modele drapaków można znaleźć tutaj:

Niskie drapaki dla kota charakteryzują się zazwyczaj wysokością nieprzekraczającą 100 cm. Dzięki małym gabarytom bez problemu umieścimy każdy z modeli małego drapaka nawet w najmniejszym mieszkaniu. Wyodrębnić można dwa typy niskich akcesoriów do drapania.

Jednym z nich są te w formie typowego drapaka-legowiska, stanowiącego model bez słupków, skupiający się na płaskich powierzchniach. Doskonałym przykładem tego typu drapaka jest mata Summer Feeling:

Zajmuje ona bardzo mało miejsca i niewiele kosztuje – cena kształtuje się tutaj na poziomie poniżej 20 zł.

Można także wyróżnić niskie drapaki, które w swej budowie zawierają pojedyncze (zazwyczaj sizalowe) słupki oraz powierzchnię przeznaczoną do leżenia. Modelem godnym zainteresowania w tej kategorii może być drapak marki Natural Home:

Jest to połączenie drapaka z wygodnym legowiskiem oraz przymocowanymi do niego zabawkami, które urozmaicają kocią zabawę. Jednak w tym przypadku należy liczyć się z większymi kosztami – rzędu 130 zł.