Wysokie drapaki dla kota

Wysokie drapaki dla kota

Wysokie drapaki dla kota stanowią najbardziej rozbudowane budowle w swojej kategorii. Niejednokrotnie przypominają prawdziwy koci zamek. Ich wysokość zazwyczaj mieści się w przedziale 160 – 220 cm, a więc częstokroć sięgają one aż po sam sufit. Wysoki drapak pozwala na istne kocie szaleństwo, rozbudowana struktura stanowi idealne miejsce na wypoczynek i zabawę. Jednak w tym przypadku należy się liczyć z kosztami wyższego rzędu niż w przypadku niskich i średnich modeli.

Ciekawym przykładem wysokiego drapaka dla naszego pupila jest model Natural Paradise XL Premium Edition za niespełna 700 zł:

Może to być prawdziwa twierdza dla naszego pupila. Grube sizalowe słupki zapewniają konstrukcji stabilność i pozwalają na bezpieczną zabawę nawet kilku kotom jednocześnie. Dodatkowym atutem są miękkie legowiska, na których nasz pupil może odpocząć po wyczerpującym dokazywaniu.

Tańszym, ale zarówno ciekawym modelem jest drapak Fluffy II. Koszt tej konstrukcji to niespełna 300 zł:

Budowla oprócz standardowych sizalowych słupków oraz legowisk, została wyposażona także w wygodny, przestronny domek obity i wyściełany miękkim materiałem oraz pluszowy hamak. Całość stanowi przyjemną dla oka konstrukcję utrzymaną w jasnych barwach.