Kocimiętka dla kota – opinie

Kocimiętka dla kota – opinie

Wielu właścicieli kotów zastanawia się kocimiętka jest bezpieczna dla jego pupili. Te wątpliwości są w pełni zrozumiałe – wszakże zmienia ona zachowanie kota na pewien czas, wprowadzając go w błogi stan odprężenia bądź zachęcenia do zabawy. Zwierzak, wyczuwając obecność tej rośliny, zaczyna się specyficznie zachowywać – tarzać, wbijać pazurki, ocierać o sprzęty, radośnie mrucząc i głośno miaucząc.

Koty uwielbiają kocimiętkę, jest ona dla nich idealną nagrodą podczas szkolenia. Ponadto potrafi zachęcić je do używania drapaka czy legowiska. Zabawki, w skład których wchodzi owa roślina są jednymi z ulubionych każdego zwierzaka. Ciekawe produkty, w których została zastosowana kocimiętka można znaleźć tutaj:

Ten koci feromon ma duże grono zwolenników. Dzięki jej użyciu można skłonić kota, nawet leniucha, do aktywności fizycznej. Ponadto pomaga ona w odprężeniu zwierzaka. Często po jej zastosowaniu jest świetna i radosna zabawa. Działanie kocimiętki jest krótkotrwałe – około 10 minut. Dopiero po upływie kilku godzin kot jest w stanie ponownie na nią zareagować.

W nielicznych przypadkach użycia kocimiętki można zaobserwować wywołanie agresji u kota. Najczęściej zachowanie takie dotyczy osobników płci męskiej w okresie rozrodczym. Najlepiej w takim przypadku skontaktować się z weterynarzem, który może polecić alternatywny środek niewywołujący takich skutków u naszego ulubieńca.