Kocimiętka dla kota – gdzie kupić?

Kocimiętka dla kota – gdzie kupić?

Kocimiętka uważana jest za koci feromon. Bardzo duża część kotów nie potrafi oprzeć się jej działaniu. Gdy w pobliżu wyczują tę roślinę, zaczynają tarzać się, ocierać, głośno mruczeć, a czasami nawet miauczeć. Kocimiętka ma za zadanie zachęcenie do zabawy danym przedmiotem oraz przyniesienie kotu uczucia odprężenia i spokoju. Zadając sonie pytanie gdzie można ją kupić zajrzeć tutaj.

Aktualnie kocimiętka dostępna jest na rynku pod różnymi postaciami. Jedną z nich jest mieszanka ziołowa:

Można nią nasączyć zabawkę bądź drapak kota. Roślina ta nie jest w żaden sposób niebezpieczna dla naszego ulubieńca, dlatego też nie należy się martwić, że może mu ona zaszkodzić. Jej cena to 5,80 zł za 20 g.

Kocimiętkę można również znaleźć w mokrej karmie dla kotów, m.in. marki Feringa:

Jest to naturalna roślina, a więc jej zjedzenie nie daje skutków ubocznych. Wyselekcjonowane naturalne składniki z dodatkiem kocimiętki staną się jednym z ulubionych przysmaków każdego kota.

W ostatnim czasie bardzo popularne stało się wykonywanie sprzętów dla kotów z kocimiętką. Przykładem może być mata do drapania Multi-Scratch:

Umieszczony w niej koci feromon, zachęca naszego ulubieńca do ostrzenia na niej pazurków, dzięki czemu unikniemy zniszczonych i podrapanych mebli. Jej cena to zaledwie 12 zł.