Drapak dla kota na ścianę

Drapak dla kota na ścianę

Zastanawiasz się nad zakupem drapaka dla swojego ulubieńca, jednak obawiasz się o brak miejsca w swoim mieszkaniu? Idealnym rozwiązaniem w przypadku małego obszaru do zagospodarowania, a zarazem chęcią ochrony mebli przed kocimi pazurkami są drapaki, które można przymocować do ściany. Zabierają one mało miejsca i można je bez problemu przyczepić do każdego rodzaju powierzchni.

Świetną opcją w takim przypadku jest drapaczka dla kota marki Trixie:

Został tutaj wykorzystany motyw kociaka, dzięki czemu jest idealnym wykończeniem kąta naszego ulubieńca. Sizalowa powierzchnia doskonale nadaje się do ostrzenia pazurków, a niewielkie wymiary sprawiają, że drapaczkę można umieścić w niemalże każdym miejscu. Jest to obowiązkowy gadżet w mieszkaniu każdego z wielbicieli kotów.

Stylowym rozwiązaniem, mniej rzucającym się w oczy i pasującym bez wyjątku do każdego wnętrza jest z kolei drapaczka z sizalu także marki Trixie:

Można ją łączyć w moduły w taki sposób, iż kilka drapaczek stworzy jeden wspólny element – może to być obicie słupka bądź futryna drzwi. Dzięki takiemu rozwiązaniu można ochronić meble bądź sprzęty, na których nasz kot uwielbia ostrzyć swoje pazurki. Podobnie jak w wyżej wymienionym modelu, także tutaj głównym materiałem jest naturalny sizal.