Drapaki dla kota wysokiej jakości

Drapaki dla kota wysokiej jakości

Decydując się na zakup drapaka dla naszego kota powinniśmy sugerować się nie tylko ceną i prezentacją modelu, lecz przede wszystkim jakością wykonania i wykończenia sprzętu. Najważniejsze jest to, by nasz ulubieniec bezpiecznie spędzał czas, beztrosko bawiąc się i ostrząc pazurki na drapaku.

Kupując drapak, powinniśmy zwracać uwagę na kilka istotnych szczegółów. Wysoka jakość wykonania sprzętu zazwyczaj wiąże się także z użyciem do jego produkcji odpowiedniej jakości materiałów. Wiele drapaków ma w swej budowie elementy sizalowe – są one naturalne i świetnie sprawdzają się w owej roli. Przykładem takiego drapaka jest Wieża Diogenes XL:

Pokryta jest ona sizalową powłoką. Całość dodatkowo uzupełnia legowisko oraz zabawki umieszczone w otworach.

Ważną cechą drapaków wysokiej jakości jest także jego rozmiar i kształt, które powinny zapewniać stabilność. Doskonałym rozwiązaniem są bardziej rozbudowane o akcesoria sprzęty do kociego ostrzenia pazurków. Można tutaj wyróżnić model, który nazywa się Domkiem z piernika:

Jest to duży, stabilny drapak, który idealnie nadaje się do zabawy dla kilku kotów. Rozbudowana struktura budowli sprawia, że kocie dokazywanie jest bezpieczne – bowiem nawet przy najbardziej szalonych zabawach drapak nie wywróci się.