Wędka dla kota bird

Wędka dla kota bird

Każdy kot ma w sobie instynkt łowcy – uwielbia polować. Także podczas zabawy chętnie biega za zabawkami, wcześniej czając się na swój cel. Kocia natura nawet w mieszkaniu nakazuje mu szukać idealnego przedmiotu na „zdobycz”. Doskonałym rozwiązaniem, które zaspokoi naturalną potrzebę polowania naszego ulubieńca jest wędka typu bird. Pozwala ona nie tylko na dziką zabawę, lecz także wspólne spędzanie czasu właściciela ze swoim zwierzakiem.

Wędka dla kota typu bird zazwyczaj jest skonstruowana z naturalnych piór, które podczas zabawy wirując wydają odgłosy typowe dla latania ptaków – szum skrzydełek. Jest to dodatkowa zachęta, która pobudza naszego kota do działania i polowania. Każda z prób schwytania zabawki jest idealnym treningiem koncentracji oraz zręczności naszego ulubieńca.

Bardzo popularnym modelem, chętnie kupowanym przez właścicieli kotów, jest wędka Bird:

Charakteryzuje się ona elastycznym kijkiem z doczepioną długą linką, na końcu której znajdują się naturalne piórka. Model ten zapewnia godziny długiej wspaniałej zabawy. Koty tylko czekają, by móc ganiać za szeleszczącymi piórkami. Ogromną zaletą tej zabawki jest jej cena, niecałe 6 zł za jedną sztukę, a więc nawet w przypadku zużycia wędki nie będzie problemu z zakupem nowej.