Wędka dla kota na druciku

Wędka dla kota na druciku

Koty, zarówno te młodsze jak i starsze, uwielbiają się bawić. Każdy zwierzak ma swoją ulubioną zabawkę. Nasi ulubieńcy najczęściej wybierają te, które się ruszają i za którymi można pobiegać, niczym na polowaniu. Ciekawą zabawką są wędki na drucikach. Pozwalają one właścicielowi zwierzaka spędzać czas ze swoim pupilem na radosnej zabawie. Taki model wędki z zasady skonstruowany jest z długiego drucika – trzonu oraz doczepionego do niego przedmiotu – ciekawego elementu, takiego jak piórko bądź inna zabawka.

Najprostszym modelem jest drucik, do końca którego doczepione są piórka, przykładem może być tego typu wędka Federwedel:

Jej główna część jest wykonana z różnokolorowych piórek oraz szeleszczącej folii. Na pewno żaden kot nie przejdzie obok tej zabawki obojętnie.

Innym rodzajem wędki na druciku jest Cat Dancer:

Jak już sama nazwa wskazuje nasz ulubieniec będzie ochoczo biegał podczas zabawy, wykonując kocie tańce. Ta zabawka jest także idealna do nauki polowania – kot będzie się czaił, tropił, by w końcu upolować „zdobycz”.

Całkiem innym modelem wędki dla kota na druciku jest jej wersja automatyczna na baterie. Tutaj możemy wymienić m.in. zabawkę Trixie Crazy Mouse:

Jej atutami jest możliwość przymocowania w dowolnym miejscu za pomocą przyssawki (ewentualnie śruby), wykonywanie nieprzewidywalnych ruchów przez zabawkę oraz możliwość wymiany zabawki końcówki. Dzięki temu kot chętnie będzie bawił się tą zabawką, nie nudząc się nią szybko.