Najlepsze zabawki dla kota

Najlepsze zabawki dla kota

Każdy kot, bez względu na wiek czy rasę, uwielbia zabawę. Taka jest kocia natura. Już małe kocięta uwielbiają ganiać i biegać za ruszającym się punktem czy przedmiotem. Z czasem okazuje się, że zwierzak upodobał sobie jakąś zabawkę lub kilka, które uważa za ulubione. Aktualnie na rynku jest bardzo duży wybór zabawek dla kotów, niektóre z nich cieszą się ogromną popularnością:

Jedną z najfajniejszych zabawek jest tor do zabawy  marki Catit Design Senses:

Pozwala on zaspokoić naturalny instynkt łowcy, gwarantując niesamowitą zabawę. Kota nie trzeba będzie długo zachęcać do zabawy, ruszająca się po torze kulka popychana łapkami przez otwory zapewni frajdę na długi czas.

Inną, ciekawą zabawką, są sizalowe piłki z kocimiętką, grzechotką i piórkami:

Kolorystyka oraz wydawane dźwięki pobudzają ciekawość zwierzaka, a kocimiętka sprawia, iż kot bardzo chętnie bawi się piłkami. Ponadto sizalowa powierzchnia ma dodatkowy atut – pozwala naszemu pupilowi podczas zabawy ostrzyć swoje pazurki.

Bardzo fajną zabawką  jest także tunel dla kota z poduszkami. To doskonałe miejsce zabaw oraz odpoczynku dla każdego kociaka. Świetnie sprawdza się, gdy w domu jest więcej niż jeden kot. Zwierzaki wspólnie bawią się w tunelu, nie biegając za sobą po całym mieszkaniu. Dodatkowym atutem tej zabawki są wiszące wewnątrz dzwoneczki, które zachęcają zwierzaka do zabawy.