Legowisko dla kota – czy warto?

Legowisko dla kota – czy warto?

Zakup legowiska dla kota nie jest koniecznością. Nasi ulubieńcy często wybierają sobie i tak zupełnie inne sprzęty do leżakowania i spania. Niemniej jednak warto, by kot miał swoje miejsce – przestrzeń do której nikt nie ma wstępu i nie zakłóca mu błogiego wypoczynku. W przypadku, gdy zdecydujemy się na zakup legowiska, należy pamiętać, by kociaka jak najwcześniej do niego przyzwyczajać. Wtedy będziemy mieli większą pewność, że nasz pupil chętnie będzie w nim leżakował. U wielu kotów bezproblemowo i szybko da się wyrobić nawyk spania nie na meblach, lecz właśnie w legowisku.

Na rynku dostępnych jest wiele atrakcyjnych typów kocich łóżek. Ciekawe modele można znaleźć tutaj:

Legowiska mogą przyjmować różnorodną formę – od zwykłych materacy – poduszek, przez koszyki wiklinowe oraz hamaki, po kocie budki. Mogą być też wykonane z różnorakich materiałów, jednak jak się można łatwo domyślić, koty najchętniej będą leżakowały na miękkich i wygodnych wyściółkach, w które można się wtulić i ogrzać.

Najprostsze modele legowisk można kupić za naprawdę niewielkie pieniądze, np. leżankę Plush za niecałe 20 zł:

Są też modele bardziej rozbudowane, tak jak domek dla kota Maisonette, jednak tutaj należy liczyć się już z wydatkiem rzędu 250 zł:

To legowisko idealnie nadaje się do wystawienia na dwór – na taras czy do ogrodu.