Drapak dla kota cena

Drapak dla kota cena

Zakup drapaka dla kota zazwyczaj okazuje się jednym z najlepszych posunięć właściciela zwierzaka. Niewątpliwie to właśnie dzięki niemu można uniknąć zniszczeń mebli. Natura kota jest taka, że nakazuje mu drapać i ostrzyć pazurki. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli drapaków – różnią się one od siebie nie tylko wyglądem, typem, ale także ceną.

Jedną z tańszych, podstawowych wersji jest drapak Scratch & Play:

Jest to wydatek kształtujący się w okolicach 40 zł. Stanowi połączenie drapaka z zabawką, która rozwija inteligencję kota. Dopełniającym atutem jest woreczek z kocimiętką, który dodatkowo zachęca zwierzaka do zabawy. Całość wykonana jest z tektury falistej, która idealnie sprawdza się do ostrzenia pazurków naszego pupila.

Innym, godnym uwagi modelem jest nieco droższy drapak marki Pharos:

Jest to wydatek rzędu 180 zł. W tym przypadku drapak został rozbudowany o wygodne platformy do leżenia i odpoczywania oraz miejsce do wylegiwania i spania. Pupil ma do wyboru dwa typy drążków do drapania – pluszowe oraz sizalowe.

Ciekawym modelem, ale już droższym, jest drapak marki Banana-Leaf Paradise:

W tym przypadku należy liczyć się z wydatkiem rzędu około 600 zł. Oprócz platform, model ten został rozbudowy o dwie dziuple. Mogą one stanowić wygodne miejsce do leżakowania naszego pupila. Drapak ten z powodzeniem sprawdzi się w domu zamieszkiwanym przez więcej niż jednego kota.